ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11744406
*
nr 1174 4406
Spegel
Steneby, rund, trä, diameter: 30 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 april 2018
kl 19:06:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/4 15:43:01
1
100 kr
7/4 19:41:36
2
200 kr
7/4 21:16:25
1
250 kr
9/4 18:38:20
3
Vinnande bud
9/4 18:45:39
1
350 kr
9/4 18:45:39
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rund spegel speglar steneby trä
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1174 4406
Spegel
Steneby, rund, trä, diameter: 30 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 april 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/4 15:43:01 | 1 | 100 kr |
7/4 19:41:36 | 2 | 200 kr |
7/4 21:16:25 | 1 | 250 kr |
9/4 18:38:20 | 3 | Vinnande bud |
9/4 18:45:39 | 1 | 350 kr |
9/4 18:45:39 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rund spegel speglar steneby trä
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27